Paweł Antonowicz, ur. 18 lutego 1979 r., instruktor III stopnia (VIII stopień klasy Shaolin) w systemie Shaolin Kung Fu w stylach Długiej Pięści i Białego Żurawia. Na co dzień pracuje jako wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.
Trening sztuk walk rozpocząłem w wieku 12 lat (1991 r.) i w roku 1993 zdobyłem I stopień szkoleniowy. Stopień instruktorski zgodnie z wymaganiami World Headquarters YMAA w Bostonie uzyskałem 23 marca 1999 roku na seminarium prowadzonym przez dr. Yang Jwing Ming’a. Wielokrotnie startowałem w zawodach rangi ogólnopolskiej (m.in. 10-krotnie zdobyłem złote medale na Mistrzostwach Polski w kategoriach sekwencji Pustej Dłoni oraz form z bronią długą). W 2000 roku reprezentowałem Yang’s Martial Arts Association na I Mistrzostwach Świata Choy Lee Fut Kung Fu.
W roku 2001 uzyskałem uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Kung Fu, nadane przez Urząd Kultury Fizycznej i Sportu w Warszawie. Wielokrotnie uczestniczyłem w charakterze instruktora na obozach szkoleniowo-treningowych, prowadząc seminaria zarówno w kraju, jak i za granicą. Swoje umiejętności doskonaliłem ponadto na ogólnopolskich zgrupowaniach instruktorskich prowadzonych przez Kwaterę Główną YMAA Polska, oraz biorąc udział przez ponad 13 lat w licznych seminariach i obozach prowadzonych przez dra Yang Jwing Minga.
Współtworząc program treningowy Akademii SAN BAO wykorzystałem m.in. doświadczenia zdobyte w trakcie nauki od takich nauczycieli oraz mistrzów jak: dr Yang Jwing Ming (YMAA Boston), Piotr Czerepuk (YMAA Polska), Chen Xiao Xing (Chen Jia Gou Taijiquan School), Chen Ziqiang, Chen Bing, Chen Jin Tang, Li Xiang Dong, Shen Xijing (World TaiJiDao Association). Natomiast mój rozwój w Chen Tai Chi Chuan zawdzięczam także wielu spotkaniom i treningom z jednym z najbardziej zaawansowanych w Polsce i Europie praktyków tego stylu – instruktorem Jarosławem Jodzisem (WCTA Poland). Obecnie prowadzę Akademię Sztuk Walk SAN BAO z siedzibą w Gdańsku, gdzie nauczam systemu Chen Tai Chi Chuan, a także Sanda Kung Fu. Poza treningami w grupach dla dorosłych realizuję również autorski plan treningowy dla dzieci i młodzieży. Efekty tych wysiłków doceniane są m.in. na licznych zawodach i turniejach, w których moi wychowankowie bardzo często zajmują miejsca pucharowe i stają tym samym na podium. Poza codziennymi treningami fascynuję się również wszelką aktywnością sportową (m.in. pływanie, zimowe morsowanie w Bałtyku, biegi oraz starty w imprezach typu maraton, crossowe biegi przełajowe – Runmageddon, FORMOZA Challenge, ćwiczenia crossfit, kettlebell i wszelkiego typu projekty workout-owe).
Mateusz Kajnath, ur. 3 czerwca 1988 r., absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia, licencjonowany masażysta II stopnia, instruktor Kettlebell Hardstyle oraz treningu Cross. Pracuje jako fizjoterapeuta w Stowarzyszeniu Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku.
Od 10 lat praktykuję sztuki walki, a od 2018 roku jestem posiadaczem czarnego pasa w Akademii Sztuk Walk SANBAO (VII stopień). Dwukrotnie zdobyłem srebrny medal podczas IV oraz VI Otwartego Turnieju Tradycyjnego WUSHU w kategorii północnych form ręcznych. W kategorii form z bronią różną I miejsce na VI Otwartym Turnieju Tradycyjnego WUSHU. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach m.in. z: SANDA z Piotrem Ziembą (2012); Muay Thai z Joanną Jędrzejczyk (2012); Chen Tai Chi Chuan z Shen Xijingiem (2012); SANBAO vs WHKD Kung-Fu (2013); a także Chen Tai Chi Chuan z Chen Bingiem (2014). Ponadto, brałem udział w biegach z przeszkodami (Runmageddon, FORMOZA Challenge, Survival Race), półmaratonach oraz ultra maratonie (Garmin Ultra Race). Wielokrotnie uczestniczyłem w obozach treningowych dla dzieci i młodzieży w roli wychowawcy oraz instruktora.
Praca fizjoterapeuty oraz pasja do treningu kalistenicznego sprawiają, że wszystkie prowadzone szkolenia związane ze sztukami walk wzbogacone są o naukę poprawnych wzorców ruchowych w treningu siłowym jak i samoobrony, walki. Doświadczenie zdobyte w pracy z urazami u sportowców sprawia, że kładę ogromny nacisk na profilaktykę, w związku z tym każdy trening jest uzupełniany elementami rehabilitacji dobranymi indywidualnie do każdego uczestnika, co sprawia, że prowadzone szkolenia, kursy są bezpieczne i zgodne z najnowszą wiedzą medyczną. Poprzez udział w wielu konferencjach, szkoleniach wciąż się rozwijam, a zdobytą wiedzę przekazuję w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego.
Praktykę Chen Tai Chi Chuan traktuje jako złożony trening funkcjonalny, który uzupełniam treningami z wolnym ciężarem (kettlebell) oraz pracą z partnerem (walka). Tai Chi Chuan jest dla mnie narzędziem, które dzięki wiedzy zdobytej podczas studiów oraz pracy fizjoterapeuty, może być
wykorzystywane zarówno do poprawy zdrowia jak i stanowić podwalinę pod trening samoobrony / walki. Widząc jakie korzyści przynosi moim Pacjentom wplatanie elementarnych technik Tai Chi w terapię nie wątpię w jego skuteczność w zakresie rozwijania konkretnych zdolności motorycznych. Niesie to za sobą oczywiście profity związane z mimowolnym rozwojem zdolności wykorzystywanych w walce, którą praktykuję uważając, że jest nieodłącznym elementem treningu Chen Tai Chi Chuan.
